علمی فرهنگی

این وبلاگ در زمینه های اقتصادی،سیاسی،علمی،ادبی،روانشناسی،جامعه شناسی،اجتماعی،فرهنگی،تاریخ و دیگر مسایل که در جهان امروز جریان دارد کار میکند و امید دارد که بتواند این مسایل را به درستی برای دوستان خود به انجام برساند. و تشکر فراوان از شما عزیزان که ما را یاری میکنید.

اسلام دین سعادت وخوشبختی برای تمام جهان ملل
ساعت ٩:۱٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/۱/٧  کلمات کلیدی: اسلام دین سعادت وخوشبختی برای تمام جهان ملل

اسلام دین سعادت وخوشبختی برای تمام جهان ملل!!!!

اسلام دین حق بر باطل است.اسلام قویترین دین خداوند مهربان است، اگر میخواهید اسلام را بشناسید باید درباره اش تحقیق کنید اسلام از چشم من مسلمان نبینید چرا که من مملو از گناه هستم. اسلام دین بر حق است دین صلح و آرامش. اسلام مخالف جنگ و دشمنی با جهان بشریت است اسلام تمام آزادی ها را برای بشریت داده است آزادی های که در چوکات قانون وقوانین خود اسلام باشد. اسلام عدالت را حق بشریت دانسته وخود را مدافع عدالت و حمایت کننده این قانون میداند. اگر این دین مبارک را به خوبی و به درستی اش مورد استفاده قرار دهید به خدا قسم که هیچ نوع مشکل در این دنیا وجود نخواهد داشت. من مسلمان هستم اما یک مسلمان مومن نیستم و به نام مسلمان زندگی میکنم اگر مسلمان واقعی باشم باید بهترین بنده خدا باشم. نباید آدمکش باشم، نباید حق دیگران را زیر پا کنم باید انسان مهربان وبشردوست باشم. باید حامی نظام اسلامی و طرفدار قانون اسلامی شرعیت پیامبر خدا حضرت پاک محمد مصطفی (ص) باشیم. باید اخلاق پیامبر بزرگ اسلام و جهان در وجود منه مسلمان باشد باید شایسته ترین بندگان خداوند پاک و بهترین امت محمد (ص) باشم که نیستم. این مشکل منه مسلمان هست نه اسلام عزیز. اسلام ندارد در خود هیچ عیبی و هیچ نوع مشکلی هر آن مشکلی و یا عیبی که وجود دارد در منه مسلمان و در منه بنده و شخصیت منه هست نه اسلام عزیز. به هر صورت هرآنچه من ازاین دین پاک و مقدسترین دین صحبت کنم بازم کم گفتم و دانش زیادی دروجودم از کلمات و جملا ت و واژه های زیادی که هست اما من نمیدانم من را ببخشید که نتوانستم به زبان خود از این دین مبارک بیشتر تعریف کنم اما فقط به یک کلمه خلاصه میکنم که اسلام کاملترین و وسیع ترین دین خدای بزرگ هست وبس

 


من که نفهمیدم فرق بین بهار و زمستان در چیست؟؟
ساعت ۳:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/۱/٦  کلمات کلیدی: من که نفهمیدم فرق بین بهار و زمستان در چیست؟؟

من که نفهمیدم فرق بین بهار و زمستان در چیست؟؟

من که نفهمیدم فرق بین بهار و زمستان در چیست؟؟  بهار ما مثل زمستان میگذرد زندگی مردم افغانستان همیشه زمستانی بوده هیچ وقت بهاری نبوده. واقعآ که تلخ است. در زمستان همه جا تاریک و سرد است خصوصآ برای مردم بیچاره و غریب. منظورم اینست که تا چه وقت این مردم رنج دیده به خون عزیزان خود آغشته باشند بهار ما زمستان است و زمستان ما زمستان هیچ امیدی برای آینده این وطن وجود ندارد. چرا که رهبر ملت دوست و مردم دوست دراین وطن نیست همه یک مشت خائن ووطن فروش هستند. من را ببخشید. این یک حقیقتیست تلخ که انکار ناپذیر است شما خود میدانید که چنین است. آه به یک شرط که ملت مغز خود را بازکرده و از خواب طولانی بیدار شده باشد و بلاخره همه چیز را متوجه شده باشد و خود ملت برای خود یک رهبر مسلمان و وطن دوست را انتخاب کند. این مهم نیست که از کدام قوم باشد مهم اینست که مسلمان بنده با اخلاص خدا ووطن پرست و ملت دوست باشد این مهم است. بنظر بنده شاید تعجب کنید دوستان که من این حرفها را میزنم ولی اینها همه حقیقتیست آشکار وواضح. به هر صورت ملت باید بیدار شود تا ملت ما خواب باشد این جنایات ادامه خواید داشت. بلی عزیزان من بیدار شوید و ببینید که چه میگذرد در این وطن 


تقویت نیروی اراده و تادیب نفس
ساعت ۱:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/۱/۳  کلمات کلیدی: تقویت نیروی اراده و تادیب نفس
مردم همواره افراد توانمندی راکه در زندگی به موفقیتهای بزرگی نایل گشته اند و نیروی اراده و تادیب نفس از خــود بنمایش گذارده اند را مورد ستایش و احترام قرار میدهند. افرادی که در تمام عرصه های زندگی تنها با نـیـروی اراده، تادیب نفس و بلند همتی زندگی خود را بهبود بـخشیـده، مهارتهای جدیدی را فراگرفته و بر مشکلات فایق آمـده اند. 
واقـعـیت آن است که این نیروهـای باطـنـی مـخـتـص افـراد بخصوصی نبوده و هرفردی قادر میباشد توسط آموزشهای عملی بـدرجات رفیعی از نیروی اراده و تادیب نفس دست یـابـد. نـیروی اراده و تـادیب نفس مهمترین و سـودمندترین عناصر برای دستیابی به موفقیت میباشند. 
نیروی اراده چیست؟ 
نیروی باطنی برای اتخاذ تصمیمات، اقدام به کار، اداره و انجام اهداف و وظـایـف تـا زمـان تحقق یافتن آنها علیرغم تمام موانع، دشواریها، مشکلات و رنجهای درونی و خـارجـی. نیروی ارده توانایی غلبه بر تنبلی، وسوسه ها و عادات منفی و دستیابی به اهداف ولو آنکه آن اهداف دشوار، خسته کننده و مغایر عادات و خلق و خوی شما باشند. 
تادیب نفس چیست؟ 
صرف نظر کردن از یک لذت و خوشی زود گذر و آنی به نفع یک هدف والاتر و بهتر. تـادیـب نفس توانایی تداوم عمل، افکار و رفتاری می باشد که به موفقیـت و پـیـشرفت مـنـتهی میگردند. تادیب نفس نوعی کنترل نفس میباشد که سبب نظم بخشیدن به جنبه های روحـی-روانـی، احـساسی، فیزیکی و معنوی شخص می گردد.هـدف از آن داشـتـن یـک زندگی محدود و معین نبوده و مقصود ما نیز زندگی درویش گونه نمیباشد. تـادیب نفس تنها یکی از ستونهای موفقیت و قدرت است. بـه شما قدرتی عطا میکند که تمام انرژی خودتان را بروی یک هدف متمرکز کرده و با پـشتکار و سخت کوشی تا محقق گشتن آن از پای نایستید. 
راهکارها 
یکی از شیوه های کارآمد برای پرورش نیـروی اراده و تـادیب نفس امتناع از ارضاء و اقناع آرزوهای بی اهمیت و غیرضـروری میباشد. هر فردی در زندگی دائما با آرزوها و وسوسه های بی حدی مواجه است که اغلب آنها به واقع بی اهمیت میباشند.شما با خودداری ورزیدن از ارضاء تک تک آنها خودتان را قدرتمند خواهید ساخت. با امـتـناع از آرزوهای بی ثمر، مضر و غیر ضروری بر خلاف عاداتتان رفتار کرده و نیروی درونی خود را تقویت کنید.
۱- برای ۱ یا ۲ روز روزنامه مطالعه نکنید. 
۲- هنگامیکه احساس تشنگی کردید آب بنوشید، برغم میلتان برای نوشیدن نوشابه.
۳- بجای استفاده از آسانسور از راه پله بالا و پایین بروید.
۴- از اتوبوس یک ایستگاه بعد ویا قبل از مقصد اصلی خود پیاده گردید و باقیمانده مسیر را پیاده طی کنید.
۵- برای یک هفته یک ساعت زودتر از موعد معمول به رختخواب روید.
۶- هنگامی که وسوسه شدید که بستنی بخورید مقابـل میـل خـود مقاومت کنیـد. 
اینها تنها نمونه های معدودی از راهکارهایی میـباشند که به تقویت نیروی اراده و تادیب نفس شما کمک می کنند. با نیروی اراده و تادیب نفس قادر خواهید بود تا کنترل زندگی خود را بدست گرفته، به اهدافتان دست یافته،زندگی خود را بهبود بخشیده و به آرامش خاطر برسید.